نقش پنجره در طراحی داخلی

نقش پنجره در طراحی داخلی

نقش پنجره در طراحی داخلی


پنجره نقش اساسی در طراحی دکوراسیون داخلی خانه دارند. پنجره رابطی است که اگر برای خانه به صورت استاندارد و کارآمد طراحی شود، می‌تواند فضاهای داخل و خارج را در هم ترکیب کند و فضایی با شرایط و خصوصیات جدید به وجود آورد. در این پست برخی از این نقش‌ها را بررسی می‌کنیم:

انتقال نور

یکی از اصلی‌ترین عملکردهای پنجره‌، انتقال نور طبیعی به داخل است. ما در فضاهای روشن احساس بهتری داریم و خوشحال‌تر و سرزنده‌تر هستیم. اتاق خواب‌ها با پنجره‌ها و بازشوهای به سمت نور باعث می‌شوند، صبح‌ها زودتر از خواب بیدار شویم و احساس بهتری داشته باشیم.

پرده

یک عنصر مهم در دکوراسیون داخلی، پرده‌ها هستند. پرده‌ها پنجره‌ را قاب می‌گیرند و زمانی که زاویه نور طبیعی نسبت به دکوراسیون داخلی آزار دهنده باشد از آن‌ها استفاده می‌شود. استفاده از بازشو و محل قرارگیری مناسب در پنجره باعث استفاده آسان‌تر از پرده‌ها می‌شود.

انتقال هوا

تهویه و جریان هوای تازه در فضای داخلی یکی از کارکردهای مهم پنجره‌هاست، امروزه ثابت شده محیط با هوای تازه و در گردش و با میزان اکسیژن بیشتر باعث سرحال شدن و افزایش تمرکز است. همچنین باعث کاهش انتقال بیماری‌های تنفسی مثل کرونا می‌شود.

دید و منظره

ویژگی مطلوبی که پنجره‌ها به فضای داخلی خانه اضافه می‌کنند، امکان مشاهده فضای بیرونی است. طراحی مناسب پنجره‌ها در این زمینه بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

هم‌چنین قرار گیری مکان پنجره‌ها و توجه به زاویه تابش نور طبیعی هنگام طراحی یکی از مهم‌ترین عوامل در طراحی دکوراسیون داخلی است.

از صفحه اینستاگرام هم می‌توانید بازدید کنید.

برای دیدن مطالب دیگر به وبلاگ آراد پنجره سر بزنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    خانهتماس