راهکارهای تمیز کردن و نگهداری از پنجره‌های uPVC

تمیز کردن و نگهداری از پنجره های uPVC

یکی از سوالهای مهمی که دارندگان پنجره uPVC با آن مواجه هستند، این است که بعد از نصب پنجره uPVC بهترین راه برای نگهداری و نظافت این نوع پنجره ها چیست؟

در اینجا به اختصار به مواردی جهت نظافت و نگهداری پنجره های یوپی وی سی اشاره می کنیم:

پروفیل یوپی وی سی

لیبل های پروفیل یو پی یو سی باعث حفاظت در و پنجره یوپی وی سی در مقابل ضربه های ناشی از حمل و نقل و نصب و همچنین خراش نیافتادن روی آنها می شود.

بعد از اتمام نصب پنجره حتما لیبل محافظ را از پروفیل جدا نمایید زیرا بعد از گذشت حداکثر سه ماه به سختی از پروفیل جدا می شود و جلوه بسیار بدی در نمای ساختمان ایجاد میکند.

بهترین ماده برای تمیز کردن پروفیل یوپی وی سی، محلول آب گرم و صابون به همراه یک دستمال لطیف است. بعد از استفاده از این محلول، پروفیل ها را با یک دستمال نمدار تمیز کنید.

هیچگاه برای تمیز کردن پروفیل یو پی وی سی از مواد شوینده قوی استفاده نکنید چرا که موجب از بین رفتن رنگ سطوح خواهد شد.

لاستیک های درزبندی

برای تمیز کردن گرد و خاک لاستیک های درزبندی از یک پارچه مرطوب استفاده کنید.

شیشه‌ها

با تمیزکننده های مخصوص شیشه، گرد و خاک و چربی موجود روی شیشه ها را پاک کنید.

نکاتی برای نگهداری از پنجره uPVC

یکی از فاکتورهای موثر در عملکرد صحیح در و پنجره که در عایق بودن آن نقش مهمی دارد، تنظیم و یا رگلاژ دقیق لنگه های بازشو است به نحوی که براحتی باز شده و هنگام بسته شدن از تمامی نقاط فشردگی و کیپ شدن لاستیکها اتفاق بیافتد.

رگلاژ لنگه با استفاده از لولاهای قابل تنظیم، رعایت استاندارد فیلر گذاری شیشه و مهارت یک نیروی باتجربه، تضمینی بلند مدت در استفاده از در و پنجره های یو پی وی سی است و مشکلات احتمالی از قبیل ورود هوای سرد اطراف لنگه های بازشو، سختی باز و بسته کردن در و پنجره، تغییر حالت های بازشو و … را برطرف می کند.

البته لازم به ذکر این نکته است که تنظیم دقیق بازشوی یوپی وی سی با تولید استاندارد امکان پذیر است.

برای عملکرد صحیح پنجره ها، لولاها و یراق آلات پنجره ها نیاز به روغن کاری دارند که این کار می بایست هر 6 ماه یکبار با استفاده از روغن های رقیق مانند روغن چرخ خیاطی انجام شود.

از صفحه اینستاگرام هم می‌توانید بازدید کنید.

برای دیدن مطالب دیگر به وبلاگ آراد پنحره سر بزنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    خانهتماس